Heliocentryzm- masoński bunt przeciwko Stwórcy

eliocentricaDziś wielu zachwyca się teorią heliocentryzmu , ale mało kto zagłębiał się w to, skąd Kopernik czerpał inspiracje do swojej teorii która zrewolucjonizowała świat.


Zacznijmy od tego kim w zasadzie był Kopernik

Mikołaj Kopernik, łac. Nicolaus Copernicus[a], niem. Nikolaus Kopernikus (ur. 19 lutego1473 w Toruniu, zm. 21 maja[b]1543 we Fromborku) – polski[c]astronom, autor dzieła De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich)[d] przedstawiającego szczegółowo i w naukowo użytecznej formie heliocentryczną wizję Wszechświata. Wprawdzie koncepcja heliocentryzmu pojawiła się już w starożytnej Grecji (jej twórcą był Arystarch z Samos[1]), to jednak dopiero dzieło Kopernika dokonało przełomu i wywołało jedną z najważniejszych rewolucji naukowych od czasów starożytnych, nazywaną przewrotem kopernikańskim[2].

Kopernik był masonem. ( wolnomularzem )

Lista innych  Polskich masonów : http://www.eioba.pl/a/45vz/nazwiska-masonow-polskich

Przewrót kopernikański[1] – zmiana światopoglądowa, obyczajowa a także niosąca za sobą skutki polityczne, religijne czy filozoficzne, związana z ogłoszeniem przez Mikołaja Kopernika dzieła De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich) (1543).

Dzieło podważyło panujący w średniowiecznej nauce pogląd o nieruchomości Ziemi, wprowadzając nowy, heliocentryczny model kosmologiczny: model układu słonecznego, w którym Ziemia krąży wokół Słońca. Pośrednim rezultatem ogłoszenia takiej tezy było przyjęcie w nauce i filozofii zasady kopernikańskiej, wedle której sytuacja Ziemi we wszechświecie nie jest w żaden sposób wyróżniona. Zasada ta miała daleko idące konsekwencje poznawcze w procesie asymilacji przez naukę nowożytną, której powstanie wiąże się właśnie z opisywanym przełomem, doprowadziły do znaczących zmian w sposobie myślenia o świecie, jego relacjach do człowieka i religii ( Boga )

O co głównie chodziło ?

Kilka kart z historii :

Kopernik stracil swoja wiare dopiero w czasie studiow we Wloszech, gdzie zaprzyjaznil sie ze znanym ateista Dominikiem Nawarra. Zacytowany ustep z jego dziela, w ktorym wyslawia slonce jako boga nie ma nic wspolnego z badaniami astronomicznymi; jest to po prostu streszczenie astrologicznych bredni takich lacinskich autorow jak: G. Pontano, Valens, Rhetorius, Proclus. Recepcje swego dziela zawdzieczal Kopernik swoistemu imprimatur jakim byl list niemieckiego kardynala Schoenberga, ktory zajmowal wysoka pozcje na dworze papieskim.


Głównym celem przywódcy iluminatów było przekonanie chrześcijan do nowej organizacji. Miało odbywać się to metodą małych kroków czyli stopniowego niszczenia ludzi od chrześcijaństwa poprzez deizm, ateizm i satanizm.

Deizm jest nauką, filozofią mówiącą o porzuceniu człowieka przez Boga. Poprzez takie myślenie wywyższa się człowieka i jego nauki.

Wielu ludzi w historii świata i Polski było masonami. Dzisiaj mamy pełną wiedzę o ich metodach pozyskiwania ludzi, ale lata temu masonerię uważano za coś modnego i normalnego. Dlatego badając historię masonów, należy sprawdzić jak daleko dany mason zaszedł w swoich naukach. Jeżeli przekroczył próg deizmu i wszedł w kręgi ateizmu, to należy zaliczyć go z całą świadomością do masonów czy iluminatów. Te dwie organizacje satanistyczne różnią się tylko w szczegółach. Główne cele mają takie same.

Skąd wzięły się i jakie mają korzenie ?

Masoni i iluminaci wzorowali się na religiach babilońskich, które Bóg w Biblii potępia. Wielbiły one różnych bożków, popularyzując satanizm. Z tych samych kręgów powstał sanhedryn żydowski, który opublikował Talmud – świętą księgę chazarskich żydów.

https://tajemnice.robertbrzoza.pl/finansjera/tajemnice-iluminatow-i-masonow

Korzenie Masonerii

Dwa najstarsze masońskie dokumenty przechowywane w Muzeum w Wielkiej Brytanii pochodzą z:

1390 – „Regius Manuscript” w którym wspomina się o królu Salomonie jak i aleksandryjskim matematyku Euklidesie (300 p.n.e).

1450 – Manuskrypt Matthew’a Cooke’a (Matthew Cooke Manuscript) który składa się z dwóch części: Historia i Dawne obowiązki. Dokumenty te opisują:

7 sztuk objawionych – do których zalicza się: gramatykę, retorykę, dialektykę, arytmetykę, geometrię, muzykę i astronomię.  Owe nauki tworzą fundament wolnomularstwa. Skąd się więc wzięły?

3500 p.n.e – za sprawą biblijnego potomstwa Lameka, szczególnie syna Tubal-Kain metalurga, księcia w południowej Mezopotami.

Lamek należał do 4 pokolenia po Henochu, syna Kaina z Kiszu. Żył razem z potomkami przed biblijnym potopie.  Ową wiedzę spisali na dwóch niezniszczalnych kamieniach mazzebah: marbyll (marmur lub skała krystaliczna, który nie mógł spłonąć) i latres (rodzaj metalu – ponieważ nie poddawał się korozji wody). Tutaj dochodzi do błędu powielanego do dnia dzisiejszego. Otóż owe kamienie nazywane pilers, błędnie zinterpretowano jak filary (kolumny) które utożsamiane są z symbolami masonerii. W starohebrajskim istniały dwa zupełnie różne słowa, które w angielskiej wersji Starego Testamentu przetłumaczono jako pillar: ammud (filar, kolumna, słup dymu) oraz mazzabah (Stella lub ołtarz). Następnie po biblijnym potopie kamienie odnalazł Hermes Trismegistos (uważany za twórcę alchemii i geometrii, utożsamiany jako grecki Tot) który przepisał zawarte teksty z kamieni na tzw. Szmaragdową Tablicę… (patrz więcej TU) [0]

1888/89 – William Petrie w czasie ekspedycji na Pustynię Libijską znalazł dowody istnienia szczególnych Gildii, które zdają się być prekursorami wolnomularstwa. W ruinach miasta zbudowanego ok. 300 l.p.n.e ekspedycja wykopała szereg zwojów papirusowych. jeden z nich opisuje gildię, która zbiera sie na sekretnych spotkaniach w światyni już ok.2000 l. p.n.e. Tematem spotkań były czas pracy oraz zasady wynagrodzenia. Gildie wspomagały wdowy, sieroty i robotników. Struktura takiego cechu jest bardzo podobna do wolnomularstwa co za zębia się również z interpretacją Hirama i budowniczych Światyni Salomona. (Patrz więcej Ryty masońskie)

XVII – Pierwsze wzmianki zwracające uwagę opinii publicznej na temat Masonerii był William Morgan, który został oczywiście zabity w niewyjaśnionych okolicznościach dnia – uwaga – 11.09.1867/8! Ciało znaleziono w październiku 1827 roku na brzegu jeziora Ontario w stanie Nowy Jork. Patrz więcej:

O pierwszej na świecie partii antymasońskiej

Chronologia oficjalna

XIV wiek – początek Wolnomularstwa, Szkocja, której założycielami są Templariusze, którzy po likwidacji swego zakonu zbiegli z Francji.  Owe początki wolnomularstwa są mgliste i niepewne, jednakże dociekania i dopasowywanie historycznych źródeł pozwala odtworzyć owe początki.

Cel – budowa lepszego świata. (i to dosłownie, co opiszę w innym artykule).

Wolnomularz” nazwa ta utarła się najprawdopodobniej w XII wieku.

Opierając się na wydarzeniach Hirama, Wolnomularz to inaczej kamieniarz, a raczej robotnik zajmujący się obróbką specyficznego kamienia nazywanego z ang. Freestone, dlatego free mason-  czyli wolny mularz. (wykwalifikowany robotnik: uczeń, a po 7 latach stawał się czeladnikiem i tak dalej).

https://ripsonar.wordpress.com/2014/01/11/wolnomularstwo/


Z drugiej strony dzielo Kopernika zostalo entuzjastycznie przyjete przez feudalne kregi europejskie, ktore pod jego wplywem zreorganizowaly swa masonska organizcje wprowadzajac do niej nowy stopien tzw. Fellowcraft degree, czyli masona do zludzenia przypominajacego politrukow z Armii Czerwonej odpowiedzialnych za ateistyczna propagande w podleglych im jednostkach. Solarna religia rzekomo naukowo udowodniona w dziele Kopernika stala sie “naukowym swiatopogladem” loz masonskich, o czym najlepiej przekonuje hymn masonski z XIX w.:

Czlek w czlowieku pozna brata,

Odetchnie ludzkosc cierpiaca

Bo kwieciem glogi przeplata

Nasza jutrzenka wschodzaca

Po niej dopiero wspaniale

Slonce swe ognie roznieci

To bozyszcze okazale,

Co zywi, grzeje i swieci.

Biblia o Lucyferze :

 Izajasza 14

(11) Twoją pychę i brzęk twoich lutni strącono do krainy umarłych. Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem.

(12) O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!

(13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.

bożyszcze występuje w słownikach w dwóch znaczeniach: 1. ‘bożek, bóstwo’, 2. przenośnie ‘człowiek bezkrytycznie uwielbiany, bezgranicznie podziwiany i naśladowany, idol’.

Lucyfer (z łac. niosący światło; lucis dopełniacz od lux: światło; ferre: nieść; także Lucyper, gdzie fer zamieniono na per – stracić, łac. perdere)

Co to mówi dla Nas? A no to, że masoni wielbią ” słońce” które jaśnieje nad nimi… , anioła światła Lucyfera.

Czyli Kopernik wielbił Lucyfera

 a nie Boga.

Stworzył teorię, gdzie oddala się Boga a w środku świata stawia się Lucyfera, jako wieczne słońce które ich oświeca swą mądrością !

Zastanówmy się nad tym.

W samym środku heliocentryzmu znajduje się Słońce, Słońce jest utożsamiane własnie z bóstwem solarnym

Ra (Re) – bóg Słońca

Utożsamiany był również z innymi bogami Egiptu:

To wszystko imiona Lucyfera. W teorii heliocentrycznej, centrum świata jest Lucyfer jako święcąca ” jasność” oświecająca świat prawdą i iluminacją .

Według modelu płaskiej ziemi, w centrum jest ziemia , i nad nią czuwa Bóg.

univ.jpg

W modelu heliocentrycznym centrum świata jest  Słońce (Szatan)

eliocentrica.jpg

Polscy feudalowie za przykladem ich zachodnioeuropejskich “towarzyszy” byli zagorzalymi heliocentrykami. Przykladem Adam Krzyzanowski, rektor UJ i mason czlonek lozy Przesad zwyciezony,(czyt. Chrzescijanstwo przezwyciezone) ktory przezwyciezal przesad, nadajacy od Mieszkowego chrztu az po dzien dzisiejszy sens zyciu Polakow uznajacych sie za stworzenia Boga, ktory stworzyl niebo i ziemie, a nie boga slonce Apollina, opiekuna pedofilow i gejow, co “zywi, grzeje i swieci”. Symbolem owego boga slonce od niepamietnych czasow byla swastyka.

Kopernik :

In medio vero omnium residet Sol. Quis enim in hoc pulcherimo templo lampadam hanc in aio vel meliori loco poneret, quam unde totum simul possit illuminare. Siquidem non inepte quidam lucernam mundi, alii mentem, alii rectorem vocant. Trismegistus visibilem Deum, Sophoclis Electra intuente omnia. Ita profecto tanquam in solio regali Sol residens circum agentem gubernat Astrorum familiam.” – De revolutionibus I, 10.

Jednakze w srodku wszystkich planet ma swe miejsce Slonce. Ktoz moglby w tej pieknej swiatyni ustawic to swiatlo w innym lub lepszym miejscu niz w tym, z ktorego moze one jednoczesnie wszystko oswietlac. Nie jest wiec niemadre, ze niektorzy nazywaja je swiatlem swiata, inni – rozumem, inni – jego kierownikiem. Elektra Sofoklesa – wszystko widzacym. Przeto zaprawde panuje Slonce, niby na krolewskim tronie siedzac nad okrazajaca je rodzina gwiazd.”

Pamiętamy te słowa ?

(13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.

W ten sposób, Kopernik stawia własnie Lucyfera na tronie Boga, tak jak zawsze tego pragną upadły Anioł .

Do tego dochodzi jeszcze i to, ze stan bezruchu uwaza sie za szlachetniejszy i bardziej boski niz stan zmiennosci i niestalosci, ktory z tego powodu bardziej przystoi ziemi niz wszechswiatowi.” (De revol. I, 8; str. 18, wyd. 1976). Aktywisci ruchow ekologicznych takze ziemie uznaja obecnie za boginie i nzaywaja ja Gaia czyli mitycznym bóstwem.

A co Bóg mówi o  bóstwach ?

Wyjścia 20
(3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.


Do opublikowania jego dziela sklonil Kopernika list jaki napisal do niego Kardynal Schonberg 1 listopada 1536 r: “Dowiedzialem sie ze dzieki wysmienitej wiedzy teorii starozytnych matematykow ustanowiles nowy swiat

Warto to podkreślic i zrozumieć tego istotę !

O jakim nowym świecie jest mowa ?

Jeśli środkiem świata jest ziemia, a nad nią panuje Bóg. Oczywiste jest to, że Bóg istnieje, że patrzy na Nas i nie jesteśmy porzuconymi istotami z daleka od Niego.

A jak jest w heliocentryzmie ?

Jesteśmy małymi istotami, w ogromnym świecie.   Pyłem w ogromnej dziurze , oddaleni od Boga i zapewne nami się nie interesuje, zapewne istnieje wiele światów zamieszkanych przez inne istoty. A Boże wartości można porzucić bo i tak Bóg jest tam gdzieś sobie daleko i już dawno o Nas zapomniał… takie myślenie rodzi  ateizm i brak wiary !

Przypominam :

Głównym celem przywódcy iluminatów było przekonanie chrześcijan do nowej organizacji. Miało odbywać się to metodą małych kroków czyli stopniowego niszczenia ludzi od chrześcijaństwa poprzez deizm, ateizm i satanizm.

Zasada ta miała daleko idące konsekwencje poznawcze w procesie asymilacji przez naukę nowożytną, której powstanie wiąże się właśnie z opisywanym przełomem, doprowadziły do znaczących zmian w sposobie myślenia o świecie, jego relacjach do człowieka i religii ( Boga )

Zobaczmy na dzisiejszy świat, kiedyś każdy wiedział , że ziemia jest płaska, a nad nią czuwa Bóg. Każdy wiedział to, że Bóg za dobro nagradza, za zło karze. I wszystko widzi bo jest nad nami !

Jednak własnie wprowadzając heliocentryzm, łatwo można porzucić Boga i jego wartości.

Ludzie stają się ateistami  pozbawionymi kodeksu moralnego pustymi skorupami, a masoni mogą wielbić swojego „boga” Lucyfera światła.

Dwie pieczenie na jednym ogniu ! 

  zgodnie z ktorym stwierdzasz, ze ziemia sie porusza i ze slonce zajmuje najnizsze to jest centralne miejsce we wszechswiecie, i ze osma sfera jest nieruchoma i stala na zawsze. Tak wiec, uczony mezu, mam nadzieje ze nie bede uznany za natreta, gdy ponagle cie do podzielenia sie z uczonym swiatem twym odkryciem.” Ten list zostal opublikowany wraz z dzielem Kopernika.

Kard. Schonerg zawdzieczal swa wiedze o dziele Kopernika biskupowi Chelma Tiedmanowi Giese, ktory zapewnil Kopernikowi wszelka pomoc finansowa i nalegal przez dlugi czas na publikacje dziela. W dedykacji dla papieza Kopernik prosil, aby papiez “nieomylnym jego sadem powsciagnal wszelkie krytyczne uwagi.” 16 sierpnia 1820 r. Kongregacja szerzenia wiary oznajmila, ze Settele, profesor astronomii w Rzymie i Waszyngtonie moze wykladac kopernikowski heliocentryzm jako potwierdzona prawde. Roma locuta causa finita.

Matematyka miala nadac dzielu Kopernika pozor naukowosci. Owa naukowosc miala uzasadnic odrzucenie biblijnej nauki na rzecz scholastycznego poganstwa. Sw. Tomasz z Akwinu przewidywal triumf heliocentryzmu.


Zauważmy jedno, od małego wpajany jest nam model heliocentryzmu, jako coś niepodważalnego i fakt nad faktami. Ale co jeśli jest to po prostu kłamstwo ?

Spójrzmy jak działa schemat nieświadomego faktu. Każdy wie co to Korrida w Hiszpanii.

200053228725.jpg

Na co reaguje byk ?  90 % powie , że na kolor czerwony. Bo tak od małego było nam pokazywane w kreskówkach , opowiadane przez innych. Uważamy to za fakt., a prawda jest taka.. że byki nie widzą koloru czerwonego !

1409826878_by_Mudzina_500.jpg

Tak własnie działa wpajane od małego kłamstwo. Przyjmujemy coś za fakt, nie próbując nawet dopuścić myśli , że prawda może być zupełnie inna !


Co wiemy ?

Kopernik był masonem,  po co miałby tworzyć teorię która była doskonałą opcją dla Nich do tego by oddalić ludzi od Stwórcy ?  Jeśli masoni służą Szatanowi,  była to idealna furtka do tego by oddalić ludzi od Boga, i wprowadzić ich w ateizm,  czyli idealna opcje dla Szatana. Ponieważ może mieć wpływ na ludzi, a oni nawet  o tym nie wiedzą bo również uważają , że on nie istnieje !

Dziś wielu  ” poszukiwaczy ” prawdy ujawnia kłamstwa masonów etc, broniąc jednocześnie heliocentryzmu i Boga. Tyle , że przecież w Biblii jest mowa o płaskiej ziemi :

Izajssza 44
(24) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię – kto był ze mną?

Ugruntowanie ziemi, czyli osadzenie jej. W biblii mamy mowę o filarach ziemi na której jest oparta. A w modelu heliocentrycznym ziemia wisi w bezkresie !

univ (1).jpg

KRANCE ZIEMI
Księga Izajasza 11
12. I wywiesi narodom sztandar, i zbierze wygnańców z Izraela, a rozproszonych z Judy zgromadzi z czterech krańców świata.
Apokalipsa 7
1. Potem widziałem czterech aniołów stojących na czterech krańcach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi, aby nie wiał wiatr na ziemię ani na morze, ani na żadne drzewo.
Apokalipsa 20
8. I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
Ewangelia Mateusza 24
31. I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
Księga Hioba 26
10. Na krańcu wód zakreślił granice, oddzielił światłość od ciemności.
Księga Hioba 28
24. Bo tylko On patrzy na krańce ziemi i widzi wszystko, co jest pod niebem.
Księga Hioba 37
2. Słuchajcie pilnie grzmotu jego głosu i pomruku, który wychodzi z jego ust!
3. Wypuszcza go pod całym niebem, a jego światło sięga do krańców ziemi.
Księga Hioba 38
12 Czy kiedykolwiek, odkąd żyjesz, powołałeś świt, a zorzy wskazałeś jej miejsce,
13. Aby ogarnęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci?
Księga Izajasza 43
6. Do Północy powiem: Wydaj! A do Południa: Nie zatrzymuj! Przyprowadź moich synów z daleka i moje córki z krańców ziemi!

Jak w ziemi kulce mogą być krańce ? Jest to po prostu niemożliwe !

OKRĄG ZIEMSKI
Księga Kronik 16
30. Zadrżyj przed obliczem jego, cała ziemio! Zaiste, gdy On utwierdzi okrąg ziemski, ten nie poruszy się.
Księga Izajasza 40
22. Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny.

Utwierdzi tak że się nie poruszy? Hm, nijak ma się to do heliocentryzmu !

Rozciągnie jak namiot mieszkalny ?

mh.jpg

Ma to sens ! Jednak nie w heliocentryzmie.

Psalm 93
1. Pan jest królem. Oblekł się w dostojność; Pan oblekł się i przepasał mocą, Utwierdził okrąg świata, tak że się nie zachwieje.
Księga przysłów 8
(27) Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni.
(28) Gdy w górze utwierdzał obłoki i wyprowadzał z toni potężne źródła,
(29) Gdy morzu wyznaczał granice, aby wody nie przekraczały jego rozkazu; gdy kładł podwaliny ziemi
(30) Ja byłam u jego boku mistrzynią, byłam jego rozkoszą dzień w dzień, igrając przed nim przez cały czas,
(31) Igrając na okręgu jego ziemi, rozkoszując się synami ludzkimi.
NIERUCHOMA ZIEMIA
Psalm 96
10. Głoście wśród narodów: Bóg rządzi z drzewa! On utwierdził świat tak, że się nie chwieje; Sprawiedliwie sądzić będzie ludy!
Księga Zachariasza 12
1. Wyrocznia. Słowo Pana o Izraelu. Mówi Pan, który rozpiął niebiosa, ugruntował ziemię i stworzył ducha człowieka w jego wnętrzu:
Księga Izajasza 44
24. Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię – kto był ze mną?
Psalm 104
5. Ugruntowałeś ziemię na stałych podstawach, By się nie zachwiała na wieki wieczne.
Księga Samuela 2
8. Wywodzi z prochu biedaka, Podnosi ze śmietniska ubogiego, Aby go posadzić z dostojnikami, Przyznać mu krzesło zaszczytne, albowiem do Pana należą słupy ziemi, On na nich położył ląd stały.

Nijak ma się to do heliocentryzmu !

NIEBO
Psalm 104
2. Przyodziewasz się światłością jak szatą, Niebiosa rozciągasz jak kobierzec.
3. Budujesz na wodach swoje górne komnaty; Czynisz obłoki rydwanem swoim, suniesz na skrzydłach wiatru.
Księga Izajasza 45
12. Ja uczyniłem ziemię i stworzyłem na niej ludzi, moje ręce rozciągnęły niebiosa i Ja daję rozkazy wszystkiemu ich wojsku.
Księga Izajasza 48
13. Przecież to moja ręka założyła ziemię i moja prawica rozpostarła niebiosa; gdy Ja na nie wołam, wszystkie razem stają.
Księga Hioba 9
8. On sam rozpościera niebiosa i kroczy po falach morskich.
Księga Hioba 37
18. Czy potrafisz tak jak On rozpostrzeć sklepienie niebios, które jest mocne jak lustro polerowane?
Księga Izajasza 40
22. Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny.
Księga Ezechiela 1
26. A nad sklepieniem, nad ich głowami, było coś z wyglądu jakby kamień szafirowy w kształcie tronu; a nad tym, co wyglądało na tron, u góry nad nim było coś z wyglądu podobnego do człowieka.

univ
Księga Amosa 9
6. Buduje w niebie swoją komnatę, a strop swój zakłada na ziemi; skrzykuje wody do morza i rozlewa je po powierzchni ziemi – Pan imię jego.
Psalm 19
5. A jednak po całej ziemi rozbrzmiewa ich dźwięk I do krańców świata dochodzą ich słowa… Tam na nich słońcu postawił namiot,
6. A ono jak oblubieniec wychodzi ze swej komnaty, Raduje się jak bohater, biegnąc swą drogą.
7. Z jednego krańca niebios wychodzi I biegnie do drugiego krańca, I nic się nie ukryje przed jego żarem.
Księga Rozdzaju 7
11. W roku sześćsetnym życia Noego, w miesiącu drugim, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba.
Psalm 148
3. Chwalcie go, słońce i księżycu, Chwalcie go, gwiazdy świecące!
4. Chwalcie go, najwyższe niebiosa I wody nad niebiosami!
Księga Jozuego 10
12. Wtedy – a było to w dniu, kiedy Pan wydał Amorejczyków w ręce synów izraelskich – powiedział Jozue do Pana wobec Izraela: Słońce, zatrzymaj się w Gibeonie, A ty, księżycu, w dolinie Ajalon!
13. I słońce, i księżyc stały powtrzymane, dopóki Bóg nie odpłacił swoim nieprzyjaciołom; i słońce stało pośrodku nieba i nie śpieszyło się do zachodu aż do końca tego dnia.
14. A takiego dnia, jak ten nie było ani przedtem, ani potem, aby Pan wysłuchał głosu człowieka, gdyż Pan walczył za Izraela.
Księga Jozuego 10
12. Wtedy – a było to w dniu, kiedy Pan wydał Amorejczyków w ręce synów izraelskich – powiedział Jozue do Pana wobec Izraela: Słońce, zatrzymaj się w Gibeonie, A ty, księżycu, w dolinie Ajalon!
13. I słońce, i księżyc stały powstrzymane, dopóki Bóg nie odpłacił swoim nieprzyjaciołom; i słońce stało pośrodku nieba i nie śpieszyło się do zachodu aż do końca tego dnia.

TRON BOŻY
Księga Izajasza 66
1. Tak mówi Pan: Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg: Jakiż to dom chcecie mi zbudować i jakież to jest miejsce, gdzie mógłbym spocząć?
Ewangelia Mateusza 5
34. A Ja wam powiadam, abyście w ogóle nie przysięgali ani na niebo, gdyż jest tronem Boga,
35. Ani na ziemię, gdyż jest podnóżkiem stóp jego, ani na Jerozolimę, gdyż jest miastem wielkiego króla

 

Oczywiście dowodów jest o wiele więcej !

 artykuły :

Płaska ziemia – czyżby świat oszalał?

Płaska ziemia – czy da się temu zaprzeczyć ?

Forum z masą dowodów : http://zbawienie.forumotion.com/t5-plaska-ziemia-czy-mozna-tej-teorii-zaprzeczyc


Jedno jest pewne, to masońska teoria która nie ma żadnych dowodów biblijnych ani naukowych,

każdy chrześcijanin

powinien zastanowić się

– czy wierzy masonom którzy mówią o okrągłej ziemi ,i wielbią Lucyfera jako swojego Boga

-czy wierzą Słowu Bożemu które mówi o płaskiej ziemi , i swojemu Ojcu Bogu .


 strona główna :

https://liksar.wordpress.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s