Hermetyzm – starożytny heliocentryzm

jachinboaz

Dziś wielu wierzy w ” niezaprzeczalną ” teorię o tym , że ziemia jest kulką a my krążymy w ogromnym wszechświecie i jesteśmy mała kropką w skali świata nic nieznaczącą.

Oczywiście prawda jest z goła inna, i cofniemy się do początków myśli o tym, że słońce może być centrum świata i zobaczymy skąd w ogóle pojawił się taki pomysł.


Hermetyzmgrekoegipskamistyczna grupa pogańska, której wierzenia są zawarte w zbiorze zwanym Corpus Hermeticum – grupie osiemnastu traktatów napisanych w hellenistycznejAleksandrii w I wieku n.e. Za inicjatora tej filozofii uznaje się na poły mitycznego Hermesa Trismegistosa, który utożsamiany jest też z egipskim Thotem.

 

Tym krótkim wstępem chciałbym nawiązać do TEORII…

TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII

….
(powtórz milion razy)

HELIOCENTRYCZNEJ.

To co państwo uznają za rzeczywistość jest TEORIĄ. Zapomnieli państwo o tym. Teoretycznie latają państwo wokół słońca. PRAKTYCZNIE ZIEMIA STOI W MIEJSCU.

Dla państwa informacji pan Kopernik był Masonem . On nigdy niczego nie odkrył. Pan Kopernik jedynie wykonał rozkaz, by ludziom COŚ ZAKRYĆ. Jak widać idealnie się z tego rozkazu wywiązał. Teoria pana Kopernika nie jest teorią pana Kopernika. On jedynie stał się jej twarzą.

Kopernik był masonem ?

 

Heliocentryzm był poglądem znanym w STAROŻYTNYM EGIPCIE. Wtedy nazywał się HERMETYZM.

Hermetyzm nie jest układem ASTRONOMICZNYM

Hermetyzm – CZYLI HELIOCENTRYZM jest układem ASTROLOGICZNYM i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Pan Kopernik po prostu postawił swojego „BOGA” w centrum.

On posadził SZATANA na tronie Boga. To czego zawsze pragną.

Izajasza 14

(13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.


Hermetyzm – religia zapomniana i zakazana

O hermetyzmie mało kto słyszał, choć odcisnął on wyraźne piętno na naszej cywilizacji. Tajemnicza starożytna religia prezentuje bardzo współczesny obraz kosmosu i człowieka. Jej mityczny założyciel, Hermes Trismegistos, miał spisać wiedzę pochodzącą z przedpotopowych epok.

W renesansie hermetyzm trafił do Europy, budząc ogromne zainteresowanie intelektualistów i wrogość Kościoła. Jako filozofia magów i podstawa idei tajnych stowarzyszeń budzi on nadal wiele kontrowersji…

Hermetyzm opiera się na naukach starszych od Biblii i swego czasu na Bliskim Wschodzie konkurował z chrześcijaństwem. Ten tajemniczy system religijno-filozoficzny ma korzenie w starożytnym Egipcie, a jego mitycznym założycielem był Hermes Trismegistos uznawany za mędrca, proroka, a nawet wcielonego Boga ( upadły anioł)– autora tysięcy ksiąg ze spuścizną przedpotopowej ludzkości.

Od XV w., dzięki przetłumaczeniu na łacinę pism hermetycznych, nurt ten zyskał ogromną popularność wśród europejskiej inteligencji, stając się alternatywą dla tych, którzy nie godzili się z nauką Kościoła. Idee te były jednak tak odmienne od chrześcijaństwa, że ich zwolenników zaczęto zwalczać, nazywając ich bluźniercami, a nawet satanistami. Hermetyzm musiał zejść na „boczny tor”, stając się filozofią magów i okultystów, a także podstawą nauk kilku tajnych stowarzyszeń.( masonerii etc. stąd właśnie spopularyzował ją Kopernik )

Zgodnie z opinią historyków, w tym prof. Nicholasa Goodrick-Clarke’a – znawcy zachodniej ezoteryki, oryginalnie postać ta była czczona w Egipcie pod imieniem Thot (Tehuti), który był bogiem księżyca, przewodnikiem dusz i twórcą pisma.

Przypomnijmy sobie pewne fakty :

Księga Henocha opisuje skąd wzięło się pismo i kto nauczył ludzi astrologii :

8.

1 Azazel nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i napierśniki. Pokazał im metale i sposób ich obróbki: bransolety i ozdoby, sztukę malowania oczu i upiększania powiek, bardzo cenne i wyszukane kamienie i wszelki [rodzaj] kolorowych barwników. I świat uległ zmianie.

2 Nastała wielka niegodziwość i wielki nierząd. Pobłądzili, a wszystkie ich drogi stały się zepsute.

3 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.

4 Ludzie ginąc wołali, a głos ich doszedł do nieba.

 Zobaczmy, upadły anioł nauczył ludzi astrologi ( czyli własnie tego jak wygląda kosmos ) , zastanówmy się, czy upadli aniołowie powiedzieliby prawdę ?

Oczywiście , że NIE !

Czym jest kult słońca?

Słońce to PIERWSZE fałszywe bóstwo czczone na ziemi. Innymi słowy kult słońca jest pierwszą RELIGIĄ wymyśloną przez upadłych aniołów.

KAŻDA RELIGIA JEST CZCZENIEM SZATANA.

Pierwszym i najważniejszym jego wcieleniem było Słońce.

Dlaczego?

Bo Bóg zabronił czcić jakiekolwiek stworzenia: drzewa, skały, zwierzęta (byk w Egipcie), rzeźby (w tym KRZYŻ), obrazy i…

Wj 20

(4) Nie czyń  dla siebie bożka ani podobizny czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i co jest na ziemi w dole, i czegokolwiek, co jest w wodzie pod ziemią.

(5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,

WSZELKIE CIAŁA NIEBIESKIE – stąd mamy rzymskich bożków – Mars, Jowisz itd.

Kult słońca jest dziś głównym nurtem na całym świecie. Całe obecne CHRZEŚCIJAŃSTWO to nic innego jak OCHRZCZONE POGAŃSTWO i nie ma nic wspólnego z Bogiem.

Chrześcijaństwo wrogiem Boga ?

Wszystkie święta jakie państwo obchodzą: boże narodzenie, komunia, bierzmowanie, wielkanoc itd. są ukrytym kultem SZATANA.

Pochodzenie Chrześcijańskich świat

Bałwochwalstwo, co to ?

Kościół katolicki nie powstał z woli Boga i dlatego zostanie zniszczony jak oznajmia nam PISMO – Apokalipsa rozdział 17.

Sam symbol, który nosi jest symbolem boga słońca – czyli SZATANA.

38.jpg

Tak.

KRZYŻ JEST SYMBOLEM SATANISTYCZNYM. Innym symbolem Słońca jest SWASTYKA.

Swastyka znaczy DOKŁADNIE to samo co KRZYŻ. Stąd wiadomo kto sponsorował I i II wojnę światową – WATYKAN.

Jedno z imion Lucyfera, to inaczej egispkie bóstwo słonca…

PIEKIELNE IMIONA

  • Abaddon – (hebrajskie) niszczyciel
  • Adramelech – diabeł samaryjski
  • Ahpuch – diabeł Majów
  • Amen – egipski bóg życia i płodności, z głową barana , bóg słońca
  • Apollyon – grecki synonim Szatana, złośliwy chochlik

 

Ciekawostka !

Watykan sprowadził sobie z Heliopolis (Helios – słońce – Miasto słońca) oryginalny obelisk egipski, który był poświęcony Amen-Ra! Obelisk ten – według religii egipskiej posiada własnego ducha, Amen-Ra. Mówi się, że to legendy, ale sprowadzenie do Rzymu oryginalnego obelisku Amen-Ra legendą nie jest! Jest faktem i stoi tam do dziś!

images/obelisk1.jpg

Obelisk watykański – więcej w linku – Kogo naprawdę wielbi Watykan?

Watykan – komu służy ?

Magia kościoła katolickiego

Jak wyglądają sale w Watykanie ?

Watykan – wężowa stolica 

O czym to świadczy ? Upadły anioł Thot nauczył ludzi o tym , że Słońce  Amon -Ra inaczej Lucyfer jest  środkiem wszechświata czyli Najważniejszą osobą na świecie , ponad Bogiem w myśl słów :

(13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.

Według utartej książkowej teorii powtórzonej m.in. przez doc. Romana Bugaja w dziele „Hermetyzm”, na kilka wieków przed naszą erą obu bogów połączono w postać mitycznego mędrca, autora tysięcy ksiąg, w których uwieczniona została pradawna wiedza. ( wiedza upadłych )

Mówiąc krótko, Hermes Trismegistos był traktowany jako łącznik między ludzkością przedpotopową a cywilizacją, która ukształtowała się po wielkim kataklizmie. Miał on utrwalić wiedzę praludzkości. Neoplatoński filozof Jamblich wspominał, że spisał ją w kilkunastu tysiącach ksiąg (według Manethona było ich aż 55 tys.). Do końca epoki starożytnej zachowało się ich jednak niewiele. Klemens Aleksandryjski – żyjący na przełomie II i III w. n.e. filozof, jeden z Ojców Kościoła twierdził, że część z tekstów Hermesa/Thota była wykorzystywana przez egipskich kapłanów. Czy to o nich pisał Platon w dialogu „Timajos”, wspominając o Solonie – ateńskim prawodawcy, który odwiedził Sais w Delcie Nilu, gdzie od miejscowego kapłana dowiedział się o „świętych księgach” sprzed 8000 lat?

Co więcej, Hermes Trismegistos był poważany także przez Arabów i prawdopodobnie został opisany w Koranie jako prorok Idris. Za „zaginionego patriarchę”, następcę Henocha i Noego uważali go z kolei niektórzy Ojcowie Kościoła, zaś w renesansie, wraz z rozwijającym się w Europie zainteresowaniem hermetyzmem, dla wielu myślicieli (jak Giordano Bruno) legendarny mędrzec był jednym z oświeconych przedchrześcijańskich proroków.

Traktaty i dialogi wchodzące w skład „Corpus Hermeticum” datowane są na II-III w. n.e., jednak niewykluczone, że powstały na podstawie starszych odpisów. Są one źródłem hermetycznej filozofii oraz teologii i choć od XV w. stanowiły inspirację dla europejskich magów i okultystów. ( masonów etc , w tym Kopernika )

Inna kategoria traktatów hermetycznych skupia się na dziedzinach takich jak astrologia, alchemia czy teurgia (sztuka przywoływania dobrych lub złych bóstw i „przymuszania” ich do działania). Posiadłszy wiedzę i zrozumiawszy pewne zależności między żywiołami, człowiek może kontrolować przyrodę oraz przewidywać przyszłość.

Czyli heliocentryzm ma początki w naukach upadłych ! 

Zakazana filozofia

Poglądy Hermesa Trismegistosa odnośnie Boga, człowieka i natury były bardzo oryginalne, toteż nie dziwi, że kiedy w 1463 r. Marsilio Ficino – kierownik Akademii Florenckiej dokonał przekładu pism hermetycznych na łacinę, wywołało to w Europie rewolucję intelektualną. Wątki hermetyczne do swej myśli włączyło wielu renesansowych filozofów jak wspomniany Bruno, Mirandola czy Campanella. Ten pierwszy za wywrotowe poglądy na temat nieskończoności kosmosu, magii i życia na innych planetach został w 1600 r. spalony przez inkwizycję na stosie. Problemy z Kościołem miało też wielu innych – by uniknąć procesu Campanella udawał obłąkanego, a Ficino został zmuszony do złożenia samokrytyki.

Mimo prześladowań, hermetyzm stał się jednym z filarów myśli renesansowej, inspirując wolnomyślicieli do poszukiwania światopoglądu innego niż ten propagowany przez Rzym.

Światopoglądu, czyli myśli przewodniej. Dla satanistów i przeciwników Boga myśl o tym że Bóg jest nad nami i czuwa i jest blisko jest nie do pomyślenia, dlatego już przed potopem upadli wymyślili ogromny kosmos, aby oddalić człowieka od Boga. Bo przecież skoro kosmos jest taki ogromny, jest tyle planet, to pewnie istnieje wiele innych cywilizacji, a Bóg jeśli jest, to gdzieś tam daleko i ma Nas głęboko w.. sam sobie dopowiedz.

Właśnie z tego potem wywodzi się ateizm i całą reszta ! 

 Nauki Hermesa Po Trzykroć Wielkiego kłóciły się jednak z chrześcijańskim porządkiem – z wszechmocnym Bogiem i ułomnym skazanym na wieczne cierpienie człowiekiem. Jak sugerują niektórzy historycy, hierarchowie obawiali się, że hermetyzm, uznając myślącego człowieka za równego bogom, może wywołać bunt inteligencji i wymusić reformy w toczonym patologiami Kościele. Pisma hermetyczne inspirowały także wielu wczesnych uczonych (m.in. Isaaca Newtona) oraz alchemików, którzy dzięki swym próbom przemiany metali w złoto dali podstawy do powstania w XVII i XVIII stuleciu nowoczesnej chemii.

Potępienie hermetyzmu sprawiło, że przez wieki jego idee kultywowane były w ukryciu w ramach tajnych stowarzyszeń. Jednym z nich byli różokrzyżowcy – powstały w XV w. ruch o charakterze mistycznym łączący wątki ezoteryczne z filozofią antyczną. Z jego dorobku korzystały niektóre odłamy masonerii. Można zatem powiedzieć, że nauki pochodzące

jeszcze ze starożytnego Egiptu stały się podstawą filozofii tajnych grup budzących ciekawość i emocje po dziś dzień.


Podsumowując , idea  nieskończonego kosmosu , ogromu planet i słońca w środku  układu słonecznego to nic innego jak wymysł upadłych aniołów,  stworzona religia po to aby w środku świata postawić upadłego anioła Lucyfera, oddalić ludzi od Boga , ideologia

później przejęta przed starożytnych uczonych a potem przez odłamy masonerii do której należał Nasz ” Kochany” sławny astronom Kopernik !

Dlaczego wierzymy w Heliocentryzm ?

Właśnie tak to działa, przedstawia Nam się za małego tą TEORIE ( ideologię upadłych) aby zabić w ludziach myśl o Bogu  i prawdzie o świecie !

Dzieci są najbardziej podatne na naukę, temu jak za małego nauczy się ludzi takich bzdur, później przyjmują to jako oczywistą oczywistość, jako  coś niepodważalnego nie do pojęcia fakt , że może być inaczej !

Żeby dzisiaj w szkole przestano uczyć od małego o ziemi kulce,

nikt by na to sam nie wpadł !

Tak samo z Ewolucją i resztą kłamstw tego świata !

Ewolucja vs Kreacjonizm 

Dowody na to, że ziemia jest płaska :

Płaska ziemia – czy da się temu zaprzeczyc ? 

Płaska ziemia – czy świat oszalał ? 

Dlaczego Nas tak okłamują ? Jakie są tego powody?

 Na początek obejrzyj sobie te 3 filmy :

ziemia 1.jpg

8 Cała ziemia została zrujnowana nauką dzieł Azazela i jemu przypisz cały grzech!


strona główna :

https://liksar.wordpress.com/

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s