Hermetyzm, starożytny heliocentryzm

jachinboaz

Dziś wielu wierzy w ” niezaprzeczalną ” teorię o tym , że ziemia jest kulką a my krążymy w ogromnym wszechświecie i jesteśmy mała kropką w skali świata która nic nie znaczy.

Oczywiście prawda jest z goła inna, i cofniemy się do początków koncepcji o tym, że słońce może być centrum świata i zobaczymy skąd w ogóle wzięły się takie teorie.


Hermetyzmgrekoegipskamistyczna grupa pogańska, której wierzenia są zawarte w zbiorze zwanym Corpus Hermeticum – grupie osiemnastu traktatów napisanych w hellenistycznejAleksandrii w I wieku n.e. Za inicjatora tej filozofii uznaje się na poły mitycznego Hermesa Trismegistosa, który utożsamiany jest też z egipskim Thotem.

 

Tym krótkim wstępem chciałbym nawiązać do TEORII…

TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII
TEORII

….
(powtórz milion razy)

HELIOCENTRYCZNEJ.

To co państwo uznają za rzeczywistość jest TEORIĄ. Zapomnieli państwo o tym. Teoretycznie latają państwo wokół słońca. PRAKTYCZNIE ZIEMIA STOI W MIEJSCU.

Dla państwa informacji pan Kopernik był Masonem . On nigdy niczego nie odkrył. Pan Kopernik jedynie wykonał rozkaz, by ludziom COŚ ZAKRYĆ. Jak widać idealnie się z tego rozkazu wywiązał. Teoria pana Kopernika nie jest teorią pana Kopernika. On jedynie stał się jej twarzą.

Kopernik był masonem ?

 

Heliocentryzm był poglądem znanym w STAROŻYTNYM EGIPCIE. Wtedy nazywał się HERMETYZM.

Hermetyzm nie jest układem ASTRONOMICZNYM

Hermetyzm – CZYLI HELIOCENTRYZM jest układem ASTROLOGICZNYM i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Pan Kopernik po prostu postawił swojego „BOGA” w centrum.

On posadził SZATANA na tronie Boga. To czego zawsze pragną.

Izajasza 14

(13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.


Hermetyzm – religia zapomniana i zakazana

O hermetyzmie mało kto słyszał, choć odcisnął on wyraźne piętno na naszej cywilizacji. Tajemnicza starożytna religia prezentuje bardzo współczesny obraz kosmosu i człowieka. Jej mityczny założyciel, Hermes Trismegistos, miał spisać wiedzę pochodzącą z przedpotopowych epok.

W renesansie hermetyzm trafił do Europy, budząc ogromne zainteresowanie intelektualistów i wrogość Kościoła. Jako filozofia magów i podstawa idei tajnych stowarzyszeń budzi on nadal wiele kontrowersji…

Hermetyzm opiera się na naukach starszych od Biblii i swego czasu na Bliskim Wschodzie konkurował z chrześcijaństwem. Ten tajemniczy system religijno-filozoficzny ma korzenie w starożytnym Egipcie, a jego mitycznym założycielem był Hermes Trismegistos uznawany za mędrca, proroka, a nawet wcielonego Boga ( upadły anioł)– autora tysięcy ksiąg ze spuścizną przedpotopowej ludzkości.

Od XV w., dzięki przetłumaczeniu na łacinę pism hermetycznych, nurt ten zyskał ogromną popularność wśród europejskiej inteligencji, stając się alternatywą dla tych, którzy nie godzili się z nauką Kościoła. Idee te były jednak tak odmienne od chrześcijaństwa, że ich zwolenników zaczęto zwalczać, nazywając ich bluźniercami, a nawet satanistami. Hermetyzm musiał zejść na „boczny tor”, stając się filozofią magów i okultystów, a także podstawą nauk kilku tajnych stowarzyszeń.( masonerii etc. stąd właśnie spopularyzował ją Kopernik )

Zgodnie z opinią historyków, w tym prof. Nicholasa Goodrick-Clarke’a – znawcy zachodniej ezoteryki, oryginalnie postać ta była czczona w Egipcie pod imieniem Thot (Tehuti), który był bogiem księżyca, przewodnikiem dusz i twórcą pisma.

Przypomnijmy sobie pewne fakty :

Księga Henocha opisuje skąd wzięło się pismo i kto nauczył ludzi astrologii :

8.

1 Azazel nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i napierśniki. Pokazał im metale i sposób ich obróbki: bransolety i ozdoby, sztukę malowania oczu i upiększania powiek, bardzo cenne i wyszukane kamienie i wszelki [rodzaj] kolorowych barwników. I świat uległ zmianie.

2 Nastała wielka niegodziwość i wielki nierząd. Pobłądzili, a wszystkie ich drogi stały się zepsute.

3 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.

4 Ludzie ginąc wołali, a głos ich doszedł do nieba.

 Zobaczmy, upadły anioł nauczył ludzi astrologi ( czyli własnie tego jak wygląda kosmos ) , zastanówmy się, czy upadli aniołowie powiedzieliby prawdę ?

Oczywiście , że NIE !

Czym jest kult słońca?

Słońce to PIERWSZE fałszywe bóstwo czczone na ziemi. Innymi słowy kult słońca jest pierwszą RELIGIĄ wymyśloną przez upadłych aniołów.

KAŻDA RELIGIA JEST CZCZENIEM SZATANA.

Pierwszym i najważniejszym jego wcieleniem było Słońce.

Dlaczego?

Bo Bóg zabronił czcić jakiekolwiek stworzenia: drzewa, skały, zwierzęta (byk w Egipcie), rzeźby (w tym KRZYŻ), obrazy i…

Wj 20

(4) Nie czyń  dla siebie bożka ani podobizny czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i co jest na ziemi w dole, i czegokolwiek, co jest w wodzie pod ziemią.

(5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,

WSZELKIE CIAŁA NIEBIESKIE – stąd mamy rzymskich bożków – Mars, Jowisz itd.

Kult słońca jest dziś głównym nurtem na całym świecie. Całe obecne CHRZEŚCIJAŃSTWO to nic innego jak OCHRZCZONE POGAŃSTWO i nie ma nic wspólnego z Bogiem.

Chrześcijaństwo wrogiem Boga ?

Wszystkie święta jakie państwo obchodzą: boże narodzenie, komunia, bierzmowanie, wielkanoc itd. są ukrytym kultem SZATANA.

Pochodzenie Chrześcijańskich świat

Bałwochwalstwo, co to ?

Kościół katolicki nie powstał z woli Boga i dlatego zostanie zniszczony jak oznajmia nam PISMO – Apokalipsa rozdział 17.

Sam symbol, który nosi jest symbolem boga słońca – czyli SZATANA.

38.jpg

Tak.

KRZYŻ JEST SYMBOLEM SATANISTYCZNYM. Innym symbolem Słońca jest SWASTYKA.

Swastyka znaczy DOKŁADNIE to samo co KRZYŻ. Stąd wiadomo kto sponsorował I i II wojnę światową – WATYKAN.

Jedno z imion Lucyfera, to inaczej egispkie bóstwo słonca…

PIEKIELNE IMIONA

 • Abaddon – (hebrajskie) niszczyciel
 • Adramelech – diabeł samaryjski
 • Ahpuch – diabeł Majów
 • Amen – egipski bóg życia i płodności, z głową barana , bóg słońca
 • Apollyon – grecki synonim Szatana, złośliwy chochlik

 

Ciekawostka !

Watykan sprowadził sobie z Heliopolis (Helios – słońce – Miasto słońca) oryginalny obelisk egipski, który był poświęcony Amen-Ra! Obelisk ten – według religii egipskiej posiada własnego ducha, Amen-Ra. Mówi się, że to legendy, ale sprowadzenie do Rzymu oryginalnego obelisku Amen-Ra legendą nie jest! Jest faktem i stoi tam do dziś!

images/obelisk1.jpg

Obelisk watykański – więcej w linku – Kogo naprawdę wielbi Watykan?

Watykan – komu służy ?

Magia kościoła katolickiego

Jak wyglądają sale w Watykanie ?

Watykan – wężowa stolica 

O czym to świadczy ? Upadły anioł Thot nauczył ludzi o tym , że Słońce  Amon -Ra inaczej Lucyfer jest  środkiem wszechświata czyli Najważniejszą osobą na świecie , ponad Bogiem w myśl słów :

(13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.

Według utartej książkowej teorii powtórzonej m.in. przez doc. Romana Bugaja w dziele „Hermetyzm”, na kilka wieków przed naszą erą obu bogów połączono w postać mitycznego mędrca, autora tysięcy ksiąg, w których uwieczniona została pradawna wiedza. ( wiedza upadłych )

Mówiąc krótko, Hermes Trismegistos był traktowany jako łącznik między ludzkością przedpotopową a cywilizacją, która ukształtowała się po wielkim kataklizmie. Miał on utrwalić wiedzę praludzkości. Neoplatoński filozof Jamblich wspominał, że spisał ją w kilkunastu tysiącach ksiąg (według Manethona było ich aż 55 tys.). Do końca epoki starożytnej zachowało się ich jednak niewiele. Klemens Aleksandryjski – żyjący na przełomie II i III w. n.e. filozof, jeden z Ojców Kościoła twierdził, że część z tekstów Hermesa/Thota była wykorzystywana przez egipskich kapłanów. Czy to o nich pisał Platon w dialogu „Timajos”, wspominając o Solonie – ateńskim prawodawcy, który odwiedził Sais w Delcie Nilu, gdzie od miejscowego kapłana dowiedział się o „świętych księgach” sprzed 8000 lat?

Co więcej, Hermes Trismegistos był poważany także przez Arabów i prawdopodobnie został opisany w Koranie jako prorok Idris. Za „zaginionego patriarchę”, następcę Henocha i Noego uważali go z kolei niektórzy Ojcowie Kościoła, zaś w renesansie, wraz z rozwijającym się w Europie zainteresowaniem hermetyzmem, dla wielu myślicieli (jak Giordano Bruno) legendarny mędrzec był jednym z oświeconych przedchrześcijańskich proroków.

Traktaty i dialogi wchodzące w skład „Corpus Hermeticum” datowane są na II-III w. n.e., jednak niewykluczone, że powstały na podstawie starszych odpisów. Są one źródłem hermetycznej filozofii oraz teologii i choć od XV w. stanowiły inspirację dla europejskich magów i okultystów. ( masonów etc , w tym Kopernika )

Inna kategoria traktatów hermetycznych skupia się na dziedzinach takich jak astrologia, alchemia czy teurgia (sztuka przywoływania dobrych lub złych bóstw i „przymuszania” ich do działania). Posiadłszy wiedzę i zrozumiawszy pewne zależności między żywiołami, człowiek może kontrolować przyrodę oraz przewidywać przyszłość.

Czyli heliocentryzm ma początki w naukach upadłych ! 

Zakazana filozofia

Poglądy Hermesa Trismegistosa odnośnie Boga, człowieka i natury były bardzo oryginalne, toteż nie dziwi, że kiedy w 1463 r. Marsilio Ficino – kierownik Akademii Florenckiej dokonał przekładu pism hermetycznych na łacinę, wywołało to w Europie rewolucję intelektualną. Wątki hermetyczne do swej myśli włączyło wielu renesansowych filozofów jak wspomniany Bruno, Mirandola czy Campanella. Ten pierwszy za wywrotowe poglądy na temat nieskończoności kosmosu, magii i życia na innych planetach został w 1600 r. spalony przez inkwizycję na stosie. Problemy z Kościołem miało też wielu innych – by uniknąć procesu Campanella udawał obłąkanego, a Ficino został zmuszony do złożenia samokrytyki.

Mimo prześladowań, hermetyzm stał się jednym z filarów myśli renesansowej, inspirując wolnomyślicieli do poszukiwania światopoglądu innego niż ten propagowany przez Rzym.

Światopoglądu, czyli myśli przewodniej. Dla satanistów i przeciwników Boga myśl o tym że Bóg jest nad nami i czuwa i jest blisko jest nie do pomyślenia, dlatego już przed potopem upadli wymyślili ogromny kosmos, aby oddalić człowieka od Boga. Bo przecież skoro kosmos jest taki ogromny, jest tyle planet, to pewnie istnieje wiele innych cywilizacji, a Bóg jeśli jest, to gdzieś tam daleko i ma Nas głęboko w.. sam sobie dopowiedz.

Właśnie z tego potem wywodzi się ateizm i całą reszta ! 

 Nauki Hermesa Po Trzykroć Wielkiego kłóciły się jednak z chrześcijańskim porządkiem – z wszechmocnym Bogiem i ułomnym skazanym na wieczne cierpienie człowiekiem. Jak sugerują niektórzy historycy, hierarchowie obawiali się, że hermetyzm, uznając myślącego człowieka za równego bogom, może wywołać bunt inteligencji i wymusić reformy w toczonym patologiami Kościele. Pisma hermetyczne inspirowały także wielu wczesnych uczonych (m.in. Isaaca Newtona) oraz alchemików, którzy dzięki swym próbom przemiany metali w złoto dali podstawy do powstania w XVII i XVIII stuleciu nowoczesnej chemii.

Potępienie hermetyzmu sprawiło, że przez wieki jego idee kultywowane były w ukryciu w ramach tajnych stowarzyszeń. Jednym z nich byli różokrzyżowcy – powstały w XV w. ruch o charakterze mistycznym łączący wątki ezoteryczne z filozofią antyczną. Z jego dorobku korzystały niektóre odłamy masonerii. Można zatem powiedzieć, że nauki pochodzące

jeszcze ze starożytnego Egiptu stały się podstawą filozofii tajnych grup budzących ciekawość i emocje po dziś dzień.


Podsumowując , idea  nieskończonego kosmosu , ogromu planet i słońca w środku  układu słonecznego to nic innego jak wymysł upadłych aniołów,  stworzona religia po to aby w środku świata postawić upadłego anioła Lucyfera, oddalić ludzi od Boga , ideologia

później przejęta przed starożytnych uczonych a potem przez odłamy masonerii do której należał Nasz ” Kochany” sławny astronom Kopernik !

Dlaczego wierzymy w Heliocentryzm ?

Właśnie tak to działa, przedstawia Nam się za małego tą TEORIE ( ideologię upadłych) aby zabić w ludziach myśl o Bogu  i prawdzie o świecie !

Dzieci są najbardziej podatne na naukę, temu jak za małego nauczy się ludzi takich bzdur, później przyjmują to jako oczywistą oczywistość, jako  coś niepodważalnego nie do pojęcia fakt , że może być inaczej !

Żeby dzisiaj w szkole przestano uczyć od małego o ziemi kulce,

nikt by na to sam nie wpadł !

Tak samo z Ewolucją i resztą kłamstw tego świata !

Ewolucja vs Kreacjonizm 

Dowody na to, że ziemia jest płaska :

Płaska ziemia – czy da się temu zaprzeczyc ? 

Płaska ziemia – czy świat oszalał ? 

Dlaczego Nas tak okłamują ? Jakie są tego powody?

 Na początek obejrzyj sobie te 3 filmy :

ziemia 1.jpg

8 Cała ziemia została zrujnowana nauką dzieł Azazela i jemu przypisz cały grzech!


strona główna :

https://liksar.wordpress.com/

 

Jeden komentarz

 1. Dobry choć za krótki 🙂 materiał dotyczący Apollocentryzmu, Hermetyzmu. Tak się zastawiałem czy Szaweł nie jest jednym z aniołów wymienionych w Etiopskiej Księdze Henocha.

  Wczoraj zastanawiałem się czy Penemue to nie Paweł, ale jak wiemy aniołów których nie wyrzucono do Tartaru było jednak sporo. Aleksander III, Antioch IV ich życiorysy wyglądają dosyć podejrzanie. Cyrus (Krakus?) być może był aniołem. Antioch IV ”zginął” w dość dziwnych okolicznościach i możliwe że nie kłamał o sobie w konteksie Zeusa (może on nim był???). Aleksander także pasuje do postaci Heliosa (Apolla),
  Mamy też do zdemaskowania Dionizosa, Saturna, Janusa, Hermesa, Marsa….

  W swoich listach Paweł, przyznaje się do bycia… Aniołem!!! a nawet zapewnia że wkrótce powróci…
  Czytając list do Efezjan zanotowałem mnóstwo typowo gnostyckich czy jak kto woli masońskich sformułowań, choć na pierwszy rzut oka Paweł pisze niby o Bogu, o prawdzie i tak dalej. Wystarczy nam stosunek Saula do Prawa oraz Władz i wszystko staje się jasne.

  Zastanawiam się trochę nad postacią Tammuza czyli Dumizi. Jeden z władców przed-potopowych terroryzował ludzkość według Nefilimów 36 tys lat (sztucznie wydłużają wiek o dwa zera). Dumuzi był znany jako bóg-pasterz czyli antychryst. Inne wersje Dumuziego to Ozyrys (El-Azar), Dionizos (Bachus to patron Ptolemeuszów).

  Nazwy pogańskie w iście sprytny sposób podszywają się pod biblijne nauki np. Baal Berith (Pan Przymierza).
  Nie mam jednak zaufania do Sumerów ani jezuickich new-age’owskich pupilków typu Sitchin.
  Taki kult Isis/Semiramis, wątpie aby to było siła jedynie jakiegoś demona. Sam anioł mógł się pokazywać jako Astarte lub co kolwiek innego. Za posągi odpowiedzialne są demony, ale nie posiadają aż tak ogromnej mocy aby się ukazać cieleśnie i zwodzić, uwielbiają za to niszczyć sprzęty.

  Ciekawi mnie tylko dlaczego taki ”radtap” czy ”wolna-polska” w kwestii Helios-centryzmu tak wyraźnie stały ramię w ramię. Odnoszę takie wrażenie jakby to pisała jedna i ta sama osoba. Zresztą samym opluwaniem Septuaginty i 12 plemion Lechitów czyli Słowian Biblijnego Izraela, opluwają Nowy Testament z Chrystusem włącznie….

  Większość antycznych i średniowiecznych mówiło (Jordanes, Klemens Rzymski, Marcin Luter) mówiło że ziemia jest okręgiem. Według Biblii ziemia (ja to rozumiem tak) że na płaski dysk typu frisbee nałożono kopułę/półkulę/firmament typu garnek. Słońce panuje dniem a Księżyc nocą. Tradycja rabiniczna również promuje ziemie piłkę, a biblią mówi o okręgu. Luter co prawda wyśmiewa Prusa, ale sam głosił równie groźne herezje.

  Luter o głupcu :”Ludzie dają posłuch jakiemuś astrologowi, który usiłował wykazać że to Ziemia się kręci, a nie niebiosa czy firmament, Słońce i Księżyc… Ów głupiec pragnie wywrócić do góry nogami całą astronomię”.

  Jeśli kogoś interesują bajki prusa, jezuity Kopernika, cała księga dwujęzyczna (Łacina/Polski] około 700 stron dużo waży w pdf’ie:

  https://books.google.pl/books?id=QklRAAAAcAAJ&pg=PR43&dq=MIKO%C5%81AJ+KOPERNIK+KSI%C4%84G+SZE%C5%9A%C4%86&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwj8hIDG8r_RAhVBOBQKHTObCzMQ6AEIGjAA#v=onepage&q=MIKO%C5%81AJ%20KOPERNIK%20KSI%C4%84G%20SZE%C5%9A%C4%86&f=false
  [http://biblioteka.kijowski.pl/sredniowiecze/kopernik%20miko%E5%82aj%20-%20pisma%20wybrane.pdf]

  [https://pl.wikisource.org/wiki/O_obrotach_cia%C5%82_niebieskich/Miko%C5%82aja_Kopernika_Przedmowa] /

  Freund, Darwin, Einstein – każdy z nich upadł, ale to Kopernik i jego fundatorzy mogą upaść najgłośniej. Freund, czyli lucyperianista, członek sekty Sabataja Cwi (warto poczytać o sabataizmie a wtedy można zrozumieć że Turcją głównie rządzili kabaliści, Sefardyjscy żydzi). Tacy jak Darwin tracili rozum przez uczelnie (był podobno Teologiem). Oczywiście trzeba pamiętać że masoni to tylko pachołki, nawet w TV pokazuje się półoficjalnie tzw. iluminatów (oświeconych), masonów itd, ale o jezuitach cicho sza! 🙂 Większość masonów to karierowicze. To tak jak za komuny trzeba było należeć do partii aby awansować. Pytanie więc kto powstał pierwszy, mason czy jezuita ?. ..

  Masoni wcale nie rządzą aż tak potężnie jak myślimy, rzuca się ich jednak nam na pożarcie. Sprytne. Koper(nik) jest przykładem tego jak szybko zakon jezuitów podbił kraje europejskie. Oczywiście zwalając wszystko na masonów czy Chazarów. A tak naprawdę to wszyscy jadą na jednym wózku.

  Co do Nasa w języku judeo aramejskim znaczy – to lift, carry, take
  W języku hiszpański Satanasa oznacza żeńskiego demona. Jezuici oraz Edomici Sefardyjscy używali w XV wieku języka Hiszpańskiego zapewne. hmmm.
  Nasa to swoją drogą największa czarna dziura pochłaniająca miliony monet a z zamian nam daje sztuczną nadzieję kolonizacji kosmosu i wibrowanie z zielonymi ufiakami,

  Ale słowo nasha już oznacza słowo ”deceive” czyli oczukiwać.

  Ps. Objawienia Astarte to widocznie ukazywania się anielskie. Demony są bezcielesne ale mogą wpływać na obrazy i posągi.

  Ostatnimi czasy zmieniłem poglądy wobec 2 (4) Księgi Salatiela zwanego Ezdrasza (tak samo z innymi księgami) Myślimy że każde tam słowo (Henocha czy Ezdrasza jest natchnione) Nie do końca gdyż tylko Bóg i Jego Syn mają 1000% racji. Gdy rozmówca z Bogiem żałuje stworzenia Adama czy boi się ‘’piekła’’ to znaczy że w tekst był za bardzo przeinaczony albo autor (Ezdrasz) chce pomóc innym .

  Alberto Riviera został zamordowany za to że zbyt dużo powiedział a też wierzył w piekło i bał się o tych ludzi co umarli. Nawet jeśli wyrzucimy z głowy błędne doktryny to dalej zostaje w nas o wiele więcej i bardziej szalonych nauk. Stawianie na piedestale słów Pawła zamiast Chrystusa. Zawsze wiedziałem że Syn i Ojciec to dwie osobne istoty ale zawsze słyszało się ‘’Bóg się rodzi’’ oczywiście wywyższanie Marii w patologicyzmie czy w Islamie. Niektórzy wciskają nam przeróbkę znaną jako Apokalipsa Ezdrasza. Zdziwił mnie fakt braku greckiej wersji językowej.

  Czytałem ostatnio 15 rozdział 4 Ezdrasza i jestem w niemałym zdziwieniu a jest tam o wyzwoleniu Izraela i plagach na Egipcie, Arabskich smokach, bodajże upadku Asyrii i upadku ich własnej ”gwiazdy”. Poprawiłem pierwsze trzy rozdziały a imiona dopasowałem zgodnie z grecką Septuagintą: Habakum = Ambakum, Abdiasz = Obdiasz, Aggeusz = Angajosz (Angaios), itd,
  Po przeczytaniu dłuższych fragmentów 4 Księga Ezdrasza wygląda jak uporządkowany zbiór proroctw bożych i dodatków faryzejskich (podobnie jak w Ks. Izajasza, Wulgata zawiera frazę Iz 9:5-6 ”Bóg Mocny”) Dużo z tych dzieł zostało przewertowane przez pre-masoretów (czyli faryzeuszy) albo gnostyków/pawłościan/Rzym.
  Dwie dodatkowe księgi Ezdrasza są zawarte w kanonach ortodoksyjnych. 4 Ezdrasza widocznie jest i była ukrytą perła od Boga, zaś co do słów Ezdrasza nie dziwię się że żałował stworzenia Adama, co jest widoczne jako rozmowa Ezdrasza z Bogiem. Jest za to bardzo możliwe, iż Bóg pozwolił za zamieszczenie 66-72 Ksiąg Biblijnych w tym Pawła, Łukasza, Marka i Ks. Estery a także słowa Kaznodziejów aby nas przetestować. Resztę ksiąg sługi szatana ukryły albo spaliły np. w Aleksandrii pod pozorem walki z herezją. Niestety przez Orygenesa (pomysłodawca królestwa bożego w naszych sercach) Septuaginta poważnie ucierpiała.

  Nie dziwię się że mało kto uznaje Ks. Salatiela gdyż jest wprost że Izraelici przebywali w tym czasie na Ukrainie jako Scytowie.

  4 Ez 13: (45) Bo przez ową krainę bardzo długa była droga, jednego roku i pół: którą krainę nazywają Ar-sareth.

  Zapomniałem dodać że wiele polskich kronik uznawało Wandalów jako Słowian i na odwrót, a nawet inne ludy ”Germańskie” A co jeśli Germanie to po prostu Słowianie, Celtowie, Rzymianie itd. Podobno Wandalowie właśnie ukradli z Rzymu skarby ze świątyni Jerozolimskiej. Jeśli Wandalowie byli w dużej części Sławianami czyli Izraelem Kaukaskim, to mamy kolejny powód nienawiści Rzymu (Babilonu Wielkiego I wielkiej prostytutki) do Słowian.

  Biblia Wujka jest podobna do Przekładu RSV (którego nie lubie, KJV jest od wiele lepsza a może i najlepszym wydaniem ustępując jedynie Septuagincie czyli Przekładowi Natchnionemu)!
  KJV i Wujek używają słowo gwiazda (Star) a RSV używa słowo nawałnica [Tempest] w przenośni.
  Przetłumaczyłem według dwóch przekładów (na zasadzie który werset bardziej pasował, do sensu całego zdania) cały rozdział 15, który jest o Babilonie Wielkim, Arabach, Asyrii, Egipcie itd.
  Miałem problemy z wersetem 16, 47,
  W rozdziale 7 jest o tym jak Bóg mówi o Isusie wprost ”mój syn”. W KJV i u Wujka jest imiennie IEZUS ale w RSV i w przekładzie węgierskim jest juz Mesjasz, i dlatego mam dylemat czy rzeczywiście podane było tam imię Chrystusa czy tak jak w księdzę Henocha czy Izajasza… Łaciński przekład zawiera imię
  7: 28 [[28] revelabitur enim Filius meus Iesus cum his qui cum eo, et iucundabit qui relicti sunt annis quadringentis.

  Poniżej próbka 15 rozdziału (własna korekta z Biblii Wujka, KJV, RSV i węgierskiego tłumaczenia).

  4 Ezd 15.
  (22) Prawica moja nie przepuści złośnikom, ani ustanie miecz nad tymi którzy wylewają krew niewinną na ziemi.
  (23) Wyszedł ogień od gniewu jego, i pożarł grunty ziemi, a grzeszników jako słomę zapaloną.
  (24) Biada tym którzy grzeszą, i nie zachowują przykazania mego, mówi Pan.
  (25) Nie przepuszczę im. Odstąpcie synowie od mocy. Nie plugawcie świątynii mojej.
  (26) Gdyż Pan zna wszystkich którzy występują przeciw Jemu: dla tego podał ich na śmierć i na zniszczenie.
  (27) Bo już przyszły na okrąg ziemi plagi i zostaniecie w nich, bo was nie wybawi Bóg, ponieważ grzeszyliście przeciw jemu.
  (28) Oto widzenie straszliwe, i oblicze jego od wschodu słońca.
  (29) I gdzie narody smoków Arabskich z wielkością wozów, i jak wiatr ich liczba roznosi się po ziemi, iż się ich wszyscy bać, i przed nimi drżeć będą, którzy usłyszą o nich.
  (30) Karmonczycy szalejący w gniewie, i wyrwą się jak dzikie wiepsze z lasu, i przydaną wielką mocą, i zwiodą z nimi bitwę i spustoszą część ziemi Asyryjskiej.
  (31) A potem przemogą smoki pamiętając na swe narodzenie, i obrócą się spiknąwszy się mocą wielką, na pogonią ich.
  (32) Ci zatrwożeni będą i umilkną dla siły ich, i obrócą nogi swe do ucieczki,
  (33) I z krainy Asyryjskiej wróg oblęże je, i zatraci kilku z nich, a w armi ich będzie strach i lęk, i niezgoda między ich władcami.
  (34) Oto obłoki od wschodu słońca, i od północy, aż na południe, i widzenie ich bardzo straszne, pełne gniewu i sztormu.
  (35) I zetrą się między sobą, i wiele gwiazd strącą na ziemię, i nawet gwiazdę własną ich, a będzie krew od miecza aż do brzucha.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s