Różaniec – modlitwa do..

Różaniec, najpopularniejszy rodzaj modlitwy wszystkich katolików, no właśnie.. ale do kogo jest to modlitwa i skąd w ogóle się wzięła ?

Typowy katolik odpowie :  ” no , przecież do Maryi , Królowej Niebios”.

Zgadzam się ! Do Królowej Niebios.. i w tym tkwi problem i szatańskie zwiedzenie !

Jeśli jeszcze nie wiesz

kim jest Królowa Niebios  :

  Królowa Niebios- historia


Ale skoro już wiemy z kim mamy do czynienia

zapoznajmy się z historią owej modlitwy .


Oficjalna wersja tłumaczenia kościoła :

Różaniec zaczęto odmawiać w XII wieku jako modlitwę, która np. braciom zakonnym nie umiejącym czytać zastępowała odmawianie psalmów. W XIV wieku pewien kartuz podzielił 150 „Zdrowaś” na 15 dziesiątek, dołączając do każdej z nich Modlitwę Pańską — „Ojcze Nasz”. Od wieku następnego właczono w odmawianie głośnej modlitwy także medytację tajemnic z życia Pana Jezusa. W tymże wieku zaproponowano wiernym podział różańca na trzy części (radosną, chwalebną i bolesną).


Ok. po 1 psalmy oddają cześć Bogu , tutaj zrobiono szfindel i zamiast oddawać

cześć TYLKO Bogu Ojcu, oddajemy w głównej mierze cześć Maryi czyli Królowej Niebios.


Intrygująca jest nazwa tej modlitwy. Istnieje kilka hipotez. Jedna sięga do sanskryckiego „japanama” , co może oznaczać zarówno zbiór modlitw, jak i zbiór róż.

Najbardziej prawdopodobną wydaje się pochodzenie średniowieczne od „Marienminne”. Róża bowiem w dojrzałym średniowieczu była ulubionym symbolem towarzyszącym Matce Bożej. Świadczą o tym liczne rymowane psalteria, wiersze maryjne z jedną lub trzema „quinquagenami” (50 lub 150 strof), ze stale powtarzanym zwrotem: „witaj Różo”. W nawiązaniu do 150 psalmów były nazywane psalteriami.

Używane na przełomie XIII i XIV wieku pojęcie „rosarium” miał sens bardzo szeroki i świecki. Nazywano bowiem w ten sposób ogród różany. Ale bywało, że nazywano tak Matkę Bożą jako jeden wielki ogród róż, czyli wszystkich cnót i łask.


Jak już wiemy  Maryja była zwykła kobieta , a sprytny demon podszył się pod nią i do dziś oddawana jest chwała nie tej osobie co trzeba.

Maryja ( czyt. demon Astarte) kojarzony jest własnie z róża.

Różokrzyż – termin odnoszący się do ruchu i nauki głoszonej przez kontynuatorów starożytnych szkół misteryjnych, jacy pojawili się na przestrzeni XV wieku, a którzy nawiązywali do idei zawartych w tradycjach gnostyckich głoszonych wcześniej m.in. przez esseńczyków, manichejczyków, katarów. Pierwsze dokumenty związane z tym ruchem pochodzą z XVII wieku.

Bractwo Różanego Krzyża jest jednym z wielu ruchów ezoterycznych działających w świecie. Ma charakter tajemniczego, hermetycznie zamkniętego stowarzyszenia. Trzeba jednak dodać, że nie jest to ruch jednolity, ponieważ w poszczególnych krajach działają jego różne konfiguracje różniące się nieznacznie aspektami doktrynalnymi.
Jak podają jego członkowie, początki bractwa sięgają starożytnego Egiptu i są związane z kilkoma kolejnymi nazwiskami faraonów, którzy wraz z innymi uczestniczyli w tajnych spotkaniach braci. Celem tych spotkań było zgłębianie tajemnej wiedzy – niedostępnej oczywiście dla zwykłych śmiertelników – z zakresu magii, znachorstwa, okultyzmu i alchemii.

Wyznają chrześcijaństwo, ale ma to charakter ezoteryczny, czyli

tajemny z elementami buddyzmu

Różokrzyżowcy twierdzą, że nie są oni sektą ani religią. Więc kim są?!

Odpowiadają – wolnomyślicielami!

czyli po prostu masonami ,a my już wiemy kim są masoni i komu oddają cześć

jeśli nie wiesz :  Masoni 

Maryja-Róża-Duchowna
Matka Boża objawiała się w Montichiari jako Rosa Mystica, czyli Róża Duchowna. Wezwanie to mówi o pięknie ducha Maryi. Jak róża uchodzi za królową kwiatów, tak Maryja jest Królową ludzkości. Tytuł Róży Duchownej w odniesieniu do Matki Najświętszej pojawił się we wczesnym średniowieczu. Do liturgii maryjnej został wprowadzony w drugiej połowie XVI w., kiedy to papież Grzegorz XII ustanowił święto Matki Bożej Różańcowej. Kwiat rajskiej róży, a więc mistycznej i niewiędnącej, jest symbolem wszystkich przywilejów i cnót Bogarodzicy, a zwłaszcza Jej miłości do Boga i ludzi.

rosa_redoute.jpg

Róża jest też bardzo silnie związana z kultem maryjnym. Nazwa różańca pochodzi stąd, że na początku jego kulki z ususzonych, zwiniętych w kulki płatków róży. Modląc się, użytkownik różańca odmawia 5 razy „Zdrowaś Mario”, raz „Ojcze nasz” i raz „Chwała Ojcu” – i powtarza to dziesięć razy, by dopełnić medytacji.

Opiekun zakonu templariuszy

( mason),

św. Bernard z Clairvaux, nazywa Marię Różą Mistyczną.


Ale wracając dalej do tłumaczeń kościoła :

Nazwy tej używano także na określanie pewnego elementu stroju zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Były to ozdoby zakładane na głowie lub szyi, a stanowiły je właśnie kwiaty naturalne i wykonane z metalu czy szlachetnych kruszców. Coraz częściej jednak słowa tego używano na określenie Maryi.

Z modlitwą różańcową związane są liczne przekazy i legendy wypływające z wielkiej pobożności. Jedna z nich mówi o pewnym mnichu, który miał zwyczaj splatać Błogosławionej dziewicy wieniec z róż, by przyozdobić nim statuę Madonny.

Pewnego dnia został jednak pouczony w widzeniu, że Maryja jeszcze bardziej byłaby zadowolona z innego wieńca róż (różańca, mianowicie powtarzaną 50 razy modlitwą „Ave Maria”. Te modlitwy stawałyby się w dłoniach Matki Bożej różami, z których splatałaby sobie najpiękniejszy wieniec.

źródło : http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/ML/kto_rozaniec.html

Czyli demon objawiający się natchną tego biedaka aby coraz bardziej oddawał cześć Maryi niż Bogu, pomyśl ! Czy Maryja nie powinna wskazać mu błędu że oddaje cześć nie tej osobie co trzeba? Nie , bo to był zwodniczy demon a nie Matka Jezusa !

Przypominam :

Ks. Wyjścia 20

(3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.

(4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.

(5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,

Mamy oddawać cześć TYLKO Bogu Ojcu. Czyżby owa Maryja tego nie wiedziała ?

Objawienia ubogiej pielęgniarki
Tak siebie sama nazwała Maryja objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w roku 1947 w Montichiari – Fontanelle (Włochy). Kiedy Pierina pierwszy raz ujrzała Maryję w roku 1947 była ona bardzo smutna, a Jej oczy były pełne łez, spływających na ziemię. Jej pierś przeszywały trzy duże miecze. Maryja powiedziała tylko trzy słowa: Modlitwy, ofiary, pokuty. Matka Boża ukazywała się wielokrotnie, zawsze z trzema różami na piersiach i domagała się realizacji tych trzech życzeń. Objawienia trwały do śmierci Pieriny Gilli 12 stycznia 1991 roku.

Modlitwy ..dla Niej ! Nie dla Ojca!

Ofiary.. również dla niej !

oraz” niby ” pokuty ..

Starożytność

Na ścianach egipskich grobowców można znaleźć uwiecznione kwiaty róż, które w Egipcie były poświęcone Izydzie, a korona z róż zwanych „Świętymi różami abisyńskimi”, stanowiła część wyposażenia zmarłych. W Świątyni Salomona ściany obmywano wodą różaną[15].

przypominam że Izyda to królowa Niebios ! Czyli ta sama istota !

Antyczni Grecy bardzo cenili róże, które były symbolem Afrodyty, bogini miłości. Powstanie róży wiąże się z kilkoma mitami o Afrodycie (lub Wenus) – miała powstać razem z boginią z tej samej piany morskiej, z krwi Afrodyty, która zraniła stopę

blog_rk_274380_5196223_tr_rosa-mystica-big

800px-Fridolin_Leiber_-_Herz_Maria.jpg

Widzimy róże?

w okultystycznych źródłach czytamy że róża wiążę się z demonem Astarte :

Przybory do przeprowadzenia rytuału poświęconego Astarte :

 • Kadzidło typu wenusjańskiego, zawierające mirt i/lub róże (te rośliny były poświęcone Astarte),
 • Siedem zielonych świec,
 • Suszone pąki róż i/lub liście mirtu ,

źródło : http://okulta.pl/okultyzm/item/62-rytual-astarte

A wiec róża była jej odwiecznym ” symbolem ”

Zanim przejdziemy do analizy budowy i słów różańca zobaczmy inna modlitwę katolików :

Modlitwa do Róży Mistycznej

Mario Rosa Mystica,

Mistyczna Różo,
Niepokalane Poczęcie.
Matko naszego Pana Jezusa Chrystusa,
Matko Łaski,
Matko Mistycznego Ciała,
Matko Kościoła,
Ty zeszłaś na dół, na ziemię,
aby wezwać nas, dzieci tej
ziemi do wzajemnej miłości,
do zjednoczenia i życia w pokoju…
Ty prosisz nas, abyśmy byli miłosierni,
modlili się i pokutowali.
My dziękujemy Bogu z całego naszego serca,
że On dał nam Ciebie jako naszą
Matkę i Pośredniczkę we wszystkich
naszych potrzebach.

 


Jana 15

(6) Odpowiedział mu Isus:

Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.


Czyżby Maryja nie znała słów swego Syna ?!

Pośrednikiem może być TYLKO Jezus, nie żadna Maryja czy inny święty !

Maryjo Najświętsza, pełna łaski,
proszę pomóż mi, Ja błagam ciebie
i wysłuchaj mojej szczególnej prośby.
Ty obiecałaś nam Twoją macierzyńską opiekę,
pełna łaski: „Ja jestem zawsze blisko Ciebie,
z Moją Macierzyńską Miłością.”
Rosa Mystica, Niepokalana, Mater Dolorosa,
proszę ukaż mi, że Ty jesteś Moją Matką,
Oblubienicą Ducha Świętego
i Królową Nieba i Ziemi.

Czy Biblia mówi gdziekolwiek o tym że Maryja jest najświętsza?

Czy mówi że jest pełna łaski ? Czy obiecuje nam cokolwiek ?

Czy mowa jest gdzieś  o tym że jest ” królową ” Nieba albo Ziemi ?!

Nie ! 

To zwykłe kłamstwo demona ! Tylko Bóg jest Królem i nikt więcej .!

On stworzył ziemię i TYLKO on ma do niej prawo !

Amen.

Jeśli nie wiesz co znaczy słowo Amen – link  


A skąd wywodzi się naprawdę różaniec ?

Sznur modlitewny – przedmiot służący kultowi religijnemu, używany w celu ułatwienia odprawiania modlitwy o charakterze cyklicznym, w której ma miejsce wielokrotne powtórzenie jej składowej części. Używany w większości religii świata zarówno do modlitwy jak i medytacji.

W islamie sznur modlitewny (subha lub tasbih) składa się z 33 (lub 99) koralików, i służy do systematycznego wymieniania 99 imion Allaha i wspominania tyluż jego przymiotów.

hinduizmie i buddyzmie znany jest pod nazwą mala i służy głównie do odliczania mantr podczas medytacji. Jamdze, Mae, różaniec buddyjski, używany przez buddystów do odmawiania 108 razy jednej z mistycznych formuł, określających cnoty lub atrybuty oświeconego Buddy, np. O klejnocie w lotosie (klejnot to Budda i jego nauka, a lotos to świat). Podczas odmawiania tych inwokacji często czyni się pokłony.

JuzuRudrakshabeadmala

mala (buddyzm)

rudraksza (hinduizm)

800px-Tasbih1924


rozaniec.jpg

subha (islam)

różaniec (katolicyzm)

Tak drogi katoliku ! 

modlisz się w ten sam sposób co buddysta czy islamista !

Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany)

To nic innego jak modlitwa do Astarte . Tylko że w różnych wierzeniach trochę się to różni.

Jak wygląda różaniec i z czego się składa :

Jak-odmawia--ro-aniec.jpg

Przeanalizujmy najpierw wygląd :

na samym dole mamy krzyż z Chrystusem, nad nim Inicjały IHS .

Uważasz że oznaczają one Isus Chrystus ?

Kompletnie się mylisz !

38.jpg

 

Jest to odniesienie z Egiptu do 3 bóstw . Izydy ( Królowej Nieba) Horusa, oraz Seta.

Jeśli chcielibyśmy uzyskać inicjały to bierze się 1 literę imienia i nazwiska czyli :

Isus Chrystus  = ICH      a nie  IHS .

Bardzo znamienne jest umieszczenie .

Chrystus na dole , a owe demony nad nim !

Czyżby demony były wyżej nad Chrystusem? Oczywiście że nie, ale skoro to szatańskie dzieło to się nie dziwmy .

rozaniec-swiety.jpg

Od czego zaczyna się modlitwa? Od znaku krzyża .

scross

Tak , odwróconego ,tak modlą się katolicy !

potem mówione jest  5 razy Ojcze Nasz.. a 53 razy modlitwa do demona !

Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen.

Zaraz zaraz.  Gdzie mamy powiedziane w Biblii że mamy uciekać się pod obronę do Maryi , gdzie mamy mowę żeby składać prośby do niej i prosić ją o cokolwiek ?

Nigdzie ! 

Psalm 18

(3) Pan skałą i twierdzą moją, i wybawieniem moim, Bóg mój opoką moją, na której polegam. Tarczą moją i rogiem zbawienia mego, warownią moją.

Tylko Bóg Ojciec jest naszą tarczą przed złem i tylko do niego mamy się modlić !

20supf5.jpg

Pośredniczko ? Przecież Chrystus mówi że TYLKO on jest pośrednikiem !?

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Bluźnierstwo zakończone jeszcze na koniec imieniem demona Ra .

800px-Tasbih1924.jpg

blog_rk_274380_5196223_tr_rosa-mystica-big

Medalik Maryi i islamski , 12 gwiazd..

korona Maryi ma również 12

co symbolizują ?

i dlaczego w islamskim medaliku i chrześcijańskim jest ta sama symbolika ?

Gwiazda jest niczym innym jak pentagramem :

Pentagram

Pentagram, pentagrammon (gr. penta – pięć, gramma – litera, znak), pięciokąt foremny gwiaździsty lub gwiazda pięcioramienna – jest ważnym symbolem magiczno – okultystycznym, a także satanistycznym. Jest to pięcioramienna gwiazda, wpisana w okrąg.

Bafomet (gwiazda głowy kozła)

Jest to najważniejszy symbol satanistów. Składa się on z głowy kozła, wpisanej w okrąg. Pięć stycznych punktów tworzy gwiazdę pięcioramienną, zwróconą ku dołowi. Czasem w tych punktach napotkać można pismo runowe. W satanizmie jest on znakiem szatana oraz szatańskiej rozkoszy.


Gwiazda jest odniesieniem do demonów i upadłych aniołów :

Lucyfer (z łac. – niosący światło; lucis dopełniacz od lux: światło; ferre: nieść; także Lucyper, gdzie fer zamieniono na per – stracić, łac. perdere)

niosący światło , inaczej gwiazda świeci i jak spada to również je niesie.

Hioba 38

(7) Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy aniołowie Boży?

gwiazda = anioł

Izajasza 14

(12) O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!

Mowa tutaj o Lucyferze oczywiście.

(„Ta w Gwiaździstej Spódnicy” lub „Gwiazda, która rozjaśnia” lub „Jaśniejąca Gwiazda”)

Przypominam że ten cytat pochodzi z wierzeń Azteków !

Liczba 12 uważana jest za liczbę szczęśliwą i świętą. Jest symbolem zupełności i zorganizowania. Oznacza porządek Boży zorganizowanie,niewinność, skromność i dziewictwo. Symbolizuje też łaskę, miłość i spokój.

12 gwiazd na medalikach oraz nad głową demona Astarte  w tym przypadku nie symbolizuje również  12 plemion Izraela.

Cyfra 12 ma też znaczenia okultystyczne.

np. 12 znaków zodiaku , podstaw wróżenia, okultyzmu etc !

Zachariasza 10

(2) Lecz terafy mówią słowa mylne, a wróżbici mają kłamliwe widzenia. Sny, które tłumaczą, są złudne, puste ich słowa pociechy. Dlatego ludzie włóczą się jak trzoda, błąkają się, gdyż nie mają pasterza.

Kapłańska 19

(26) Nie będziecie jedli niczego z krwią; nie będziecie wróżyć ani czarować.
(31) Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów.

Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi;

Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

Znaki-zodiaku.jpg

oznacza też 12 promieni .. a kto jest

” światłością” i ” oświeca „

swoimi promieniami ?

Lucyfer (z łac. – niosący światło;

A dokładnie pokrywa się z słowami z Biblii !

Dlaczego nad głową owej Maryi miałoby się znajdować takie znaki ?

Jeśli wiemy że to demon to bardzo proste !

Izajasza 45rozaniec

(20) Zbierzcie się i przyjdźcie, przystąpcie razem, wy, ocaleni z narodów!

Nierozumni są ci, którzy noszą swojego bałwana z drewna i modlą się do boga, który nie może wybawić.Podsumowując 

Różaniec to modlitwa do demona Astarte który nie ma NIC wspólnego z Maryją matką Jezusa, a oddawać chwałę i modlić się

Mamy tylko do Ojca .

Jest to modlitwa znana na całym świecie w różnych religiach i w różnych odmianach.

Ale wszystkie łączy jedno ,

są bluźnierstwem przeciwko Bogu i poważnym grzechem przeciwko Niemu. 


Jak się prawidłowo modlić ?

modlitwa to nic innego jak rozmowa z Bogiem !

Chrystus daje nam wspaniały przykład modlitwy którą znasz..

czyli ” Ojcze Nasz ” !

Mateusza 6

(5) A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się, stojąc w synagogach i na rogach ulic, aby pokazać się ludziom; zaprawdę powiadam wam: Otrzymali zapłatę swoją.

(6) Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.

(7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.

(8) Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie.

skoro różaniec to modlitwa pogańska a Chrystus mówi że nie mamy być do nich podobni, to czemu mamy ją stosować? Oraz dlaczego Chrystus podaje jako wzór modlitwy zaczynając od Ojcze nasz a nie Maryjo ? Bo chwała należy się TYLKO Ojcu !

(9) A wy tak się módlcie:

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje,

(10) Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.

(11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,

(12) I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;

(13) I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie.

trzeba zrozumieć temat bałwochwalstwa .

A potem zrozumiesz jakie to proste i co najważniejsze.. przyjemne ! 😉

rozaniec.gif

2v3o2s8.jpg


 strona główna :

https://liksar.wordpress.com/

9 komentarzy

 1. Cześć, nie na temat, ale chciałam się wypowiedzieć na temat bardzo ciekawego tematu na forum zbawienie, który przedstawia świat jako swojego rodzaju zaprogramowaną symulację. Wzbudził on duże kontrowersje, ale moim zdaniem nie uwłacza on wcale Bogu. Owszem, świat jest jak najbardziej realny, ale to Bóg go zaprojektował i w pewien sposób jak najbardziej „zaprogramował”. Oczywiście nie chodzi o to, że siedzi sobie przy jakimś komputerze, a my jesteśmy tylko grą w pececie, nie… to tylko taka trochę metafora, nie dosłownie 😀 Boże „programowanie” jest na niewyobrażalnie bardziej wyrafinowanym poziomie niż nasze technologie 😛 nie wiem, czemu ludzie tak się tym oburzają, przecież to tym bardziej dowodzi Boskiego geniuszu 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

  • Oczywiście że tak 😉 ! Po prostu ludziom ” matrix” kojarzy się strasznie z filmem i nie umieją spojrzeć na to ciut szerzej 😀 jeśli chcesz pisać inne ciekawe rzeczy to pisz na facebooku , albo na email : liksar@o2.pl 😉 Pozdrawiam !

   Polubienie

 2. To dlaczego księża egzorcyści wypędzają demony za pomocą modlitwy do Matki Bożej i różańca?? I dlaczego takie blogi jak Twój są świeże, i uświadamiają ludzi dopiero od dwóch lat o takich różnych przekłamaniach Watykanu? ja już nie wiem co o tym myśleć, jeszcze w 2010 powiedziałbyś, że z kościołem jest wszystko ok. To jakieś fale przechodzą, nad którymi cała ta elita ma wpływ.

  Polubienie

 3. Pilne
  Nawiązując do kultu maryjnego, różańca itp „zawierzeń i oddania pod opiekę” zastanówmy się nad ostatnim bezprecedensowym i zmasowanym atakiem żydów na Polskę i Polaków, Czy nie jest to kara za masowe bałwochwalstwo? Zgodnie z przymierzem jakie Bóg zawarł z Izraelem? Dla mnie jest to prawie oczywiste,
  Ale warto chyba to rozpowszechnić, bo nigdzie zwrócenia uwagi na ten aspekt nie zauważyłem.
  I odpowiedzialność zwykłych ludzi za wybory.i wybieranie nasienia węża lub niesprzeciwianie się ich matactwom..
  Właściwie tylko częściowo o odpowiedzialności mówi miziaforum, film: https://miziaforum.wordpress.com/2018/02/02/atak-izraela-na-polske-wywolal-typowa-reakcje-zaskoczonego-debila-ktoremu-zawalil-sie-jego-wyimaginowany-swiat/
  Spróbuj rozwinąć ten temat lub porusz go na forum zbawienie gdzie ja nie mam prawa pisać,

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s